Białe

Zgrabna figura do ślubu

Absolutnie każda Panna Młoda w ten jeden, najważniejszy dzień, jakim jest ślub chciałaby wyglądać obłędnie. Szczupła talia to zwykle efekt żmudnych treningów i wyrzeczeń. Jeśli jednak do wesela pozostało niewiele czasu, a Ty chcesz wszystkich oczarować swoją sylwetką – jest na to kilka sposobów.

Najlepszym sposobami na skuteczne odchudzanie są dieta i regularne ćwiczenia. Oczywiście cała gorączkowa atmosfera ślubu nie sprzyja jakiejkolwiek systematyczności, jednak nie ma co popadać w przesadę i poprzez nerwową atmosferę wprowadzać złe nawyki do swojego życia. Warto odżywiać się racjonalnie, aby całe nasze przedślubne odchudzanie nie przeszło w paranoję, która może przynieść niebezpieczne dla zdrowia konsekwencje. Po pierwsze - uważaj na to, co jesz. Jedz mniej i zwracaj uwagę na ilość spożytych węglowodanów. Pomocne może okazać się „oszukanie” naszego mózgu. Przed posiłkiem wypij szklankę wody. Woda wypełnia żołądek, przez co szybciej stajemy się syci, a - co za tym idzie – możemy mniej zjeść. Spożywaj posiłki na mniejszych talerzach - optycznie będzie to przypominało większą porcję. Warto zwrócić uwagę na to, co jemy – lepiej ograniczyć węglowodany, a wprowadzić do swojej diety więcej białka. Na Internecie jest dostępnych mnóstwo diet ograniczających węglowodany, które są zarówno wartościowe jak i smaczne. Jedzenie do pracy warto przygotować sobie dzień wcześniej, a batoniki i fastfoody zastąpić choćby owocami. Jeśli nie mamy czasu na gotowanie - możemy skorzystać z gotowych zamienników. Są to profesjonalne produkty zawierające wszystkie niezbędne dla naszej diety elementy. Skutecznie zaspokajaj głód i są przy tym smaczne oraz zdrowe.

Po drugie – ćwiczenia i ruch. Oczywiście nie mówimy tu o profesjonalnym planie treningowym – jest to bardzo pomocne, ale nie konieczne. Każdego z nas gubi tylko jedna wymówka – brak czasu. Zwykle jest to jednak tylko niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości argument. Nawet w przedślubnej nerwówce można znaleźć chwilę na aktywność fizyczną. Zamiast jechać samochodem na zakupy – przerzuć się na rower. Używanie windy zastąp truchtem po schodach. Każdy nawet najmniejszy wysiłek pomaga w spalaniu uporczywych kalorii. Tak naprawdę zawsze znajdzie się okazja do tego, by trochę się poruszać, jak na przykład podczas przygotowywania posiłku, kiedy możemy tańczyć w rytm muzyki. Równie dobrym rozwiązaniem jest wstawanie 10 minut wcześniej niż zwykle i zrobienie kilku przysiadów, podskoków czy pompek – wszystko to pomoże spalić wiele dodatkowych kalorii. Po trzecie – trzeba być wytrwałym i systematycznym. Może to właśnie ten moment jest właściwym na poważne zmiany w swoim życiu? Tylko determinacja przynosi rezultaty. Pamiętaj, że żadna dieta ani trening nie przyniesie efektów z dnia na dzień, wszystko wymaga czasu! Nie zniechęcaj się, najważniejsza jest motywacja, a Twój trud nie pójdzie na marne.