Białe

Co zrobić, by mieć energię w czasie przygotowań do ślubu?

Czas przedślubny to zdecydowanie okres, który nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że ciężko w całym tym zawirowaniu znaleźć czas dla siebie, to dodatkowo natłok obowiązków jest w stanie wykończyć nas psychicznie i fizycznie. Finalnie nie mamy siły na nic i jesteśmy „bez życia”. Jak sobie z tym radzić?

Przede wszystkim powinniśmy spróbować odrzucić wszystkie negatywne emocje. Stres i nerwy bardzo źle wpływają na pracę całego naszego organizmu i mogą przyczyniać się do wielu groźnych chorób. Oczywiście stresu nie da się wyeliminować tak po prostu, szczególnie w okresie przygotowań do tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub. Trzeba się nauczyć z nim radzić i go odreagowywać. Świetnym rozwiązaniem jest choćby wieczorna medytacja. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie będzie kluczem do sukcesu.

Być może dziwnym wydać się może, że czasem warto zrezygnować z napojów energetycznych i kawy – to dobre rozwiązanie na chwilę. Kofeina w nich zawarta powoduje odwodnienie organizmu, przez co ostatecznie czujemy się jeszcze gorzej. Nie można natomiast zapominać o właściwej suplementacji. Prowadząc stresujący tryb życia, pijąc dużo kawy wypłukujemy magnez z organizmu. Niedobór magnezu jest jedną z najczęstszych przyczyn przemęczenia. Kawę zamień na zieloną herbatę, gdyż odpowiednio zaparzona stawia na nogi bardziej, niż jakikolwiek inny napój. Pamiętaj też o regularnym piciu wody. Nawet jej mały niedobór przyczynia się do zaburzeń koncentracji. Pij minimum1,5 – 2 litrów czystej, mineralnej wody dziennie, a to sprawi, że poprawisz swoje ciśnienie w naczyniach krwionośnych i tym samym nabierzesz więcej energii oraz przestaniesz być senny. Oprócz tego zamieniając chociażby szkodliwe, proste cukry na węglowodany złożone dostarczasz swojemu organizmowi potrzebnej energii. Postaw na pieczywo pełnoziarniste, rośliny strączkowe, makaron czy ryż. Taki posiłek dostarcza do naszego mózgu odpowiednią dawkę glukozy co przekłada się na lepszą koncentrację, wydajność i siłę.

Stosowanie się do kilku nietrudnych zasad w swojej diecie może znacznie przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia, a dodatkowo pozwoli na lepszą i szybszą regenerację organizmu, co spowoduje, że będzie on funkcjonował prawidłowo.