Białe

Trudny poranek po ślubie i weselu

Ślub, który bardzo często kończy się weselem bywa męczący zarówno dla gości, jak i dla młodej pary. Trwające do białego rana przyjęcie wydaje się nie mieć końca, a kiedy już położymy się do łóżka o świcie, wcale nie myślimy o wstawaniu. Jesteśmy zmęczeni, obolali. Niektórzy być może czują w organizmie resztki wlanego w siebie tej nocy alkoholu, innych męczy kac i ból głowy. Wszystko to sprawia, że nie chce się nam wstawać z łóżka, mimo że czekają na nas obowiązki. Co więc zrobić, by po takiej imprezie móc normalnie funkcjonować?

Pierwszym, zasadniczym krokiem jest oczywiście dostarczenie organizmowi kofeiny. Możemy postawić na tradycyjny sposób, czyli na wypicie filiżanki kawy, ale równie świetnym sposobem jest zażycie kofeiny w tabletkach. Taki preparat pobudzi nasz układ nerwowy i zmusi go do działania. Dodatkowo kofeina powoduje zwiększone wydzielanie adrenaliny i serotoniny, a także dopaminy, dzięki czemu łatwiej będzie nam odzyskać trzeźwość umysłu, szybciej się obudzimy i nie będziemy czuć się tak zmęczeni. Poza kofeiną, działanie pobudzające i redukujące zmęczenie ma substancja o nazwie N – Acetyl L – Tyrozyna. Ten związek o skomplikowanej nazwie występuje zazwyczaj w preparatach wraz z innymi składnikami i możemy znaleźć go na przykład w NALT 100 kcaps – suplemencie diety. Zwalczyć zmęczenie pozwolą nam także preparaty zawierające witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne i tym samym ułatwia przepływ krwi. Dodatkowo sprawi ona, że poczujemy się lepiej, ponieważ obniży nieco poziom stresu z poprzedniego dnia.

Po wstaniu z łóżka warto również sięgnąć po elektrolity. Sprawdzą się one tutaj doskonale, gdyż pozwolą na nawodnienie organizmu po tym, jak w czasie intensywnej zabawy straciliśmy dużo wody, jak i po spożyciu dużych ilości alkoholu. Ich spożycie spowoduje, że zmniejszy się ryzyko wystąpienia silnego bólu głowy, który wynikać może właśnie z odwodnienia.

Doskonałym rozwiązaniem na to, by poczuć się lepiej jest uzupełnienie witamin i minerałów za pomocą naturalnych suplementów.Usprawnią one krążenie krwi w organizmie i tym samym przyczynią się do zniwelowania zmęczonego wyglądu. Ponadto wspomogą pracę umysłu, przez co będziemy mniej senni i drażliwi.

Poza różnego rodzaju suplementami diety nie możemy zapominać o piciu dużych ilości wody. Podwyższa ona ciśnienie krwi, dzięki czemu pomaga odzyskać energię i pozwala na oczyszczenie się organizmu z toksyn. Warto również postawić tego dnia na lekką aktywność fizyczną, by pobudzić się i wyzwolić produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, które sprawią, że nasz humor będzie znacznie lepszy.