Białe

Jak mieć idealną cerę do ślubu?

Ślub jest wyjątkowym dniem w życiu każdego człowieka i w związku z tym zarówno Pani Młoda, jak i Pan Młody chcieliby w czasie ceremonii oraz wesela czuć się komfortowo i wyglądać oszałamiająco niczym gwiazdy na czerwonym dywanie. Nie chodzi tutaj tylko o piękną suknię czy wspaniały garnitur, ale także o nieskazitelną, zdrową skórę, szczególnie w okolicach twarzy.

Głównym problemem osób, które przygotowują się do ślubu jest zmęczenie. Jest ono zwykle silnie widoczne na twarzy i jawi się w postaci poszarzałej skóry, podkrążonych oczu czy łuszczącego się naskórka. Bywa to problemem na co dzień, jednakże w ten jedyny w swoim rodzaju dzień problem ten staje się jeszcze bardziej dokuczliwy. Oczywiście idealny makijaż jest w stanie zdziałać cuda, aczkolwiek każdy czułby się pewniej, nie musząc zakładać potężnej maski, by dobrze wyglądać. Zniwelowanie oznak zmęczenia jest wykonalne i wcale nie stanowi dużego wysiłku. Wystarczy pamiętać, że skóra potrzebuje regeneracji, szczególnie po ciężkim dniu, gdy to usadzenie gości okazuje się być bardziej kłopotliwe, niż sobie to wyobrażaliśmy, a przyszła teściowa wykazuje za dużą swobodę w organizowaniu przyjęcia. Taka regeneracja skóry musi zachodzić od zewnątrz i od wewnątrz. Doskonałym sposobem jest stosowanie minimum dwa razy w tygodniu maseczek nawilżających, regenerujących i różnego rodzaju glinek oraz olejków – na przykład tych z awokado. Dodatkowo mnóstwo korzyści przyniesie używanie żelu z aloesu do ciała, który odżywia i nawilża, a także goi wszelkie rany i podrażnienia. Metody wewnętrzne natomiast powinny być dla nas podstawą dbałości o skórę. Ważne jest, by nasz organizm był wypoczęty, a umysł zregenerowany, wtedy samo ciało będzie widocznie mniej zmęczone, a skóra nabierze zdrowego kolorytu. W tym celu stosować można preparaty z acetylocysteiną, biotyną lub L-Teaniną. Dodatkowo codziennie należy stosować naturalne suplementy z witaminami i minerałami, które korzystnie wpłyną zarówno na nasze funkcje życiowe, jak i wygląd, czyniąc skórę, włosy i paznokcie mocniejszymi oraz piękniejszymi.

Kolejnym problemem przyszłych Państwa Młodych, szczególnie tych w młodym wieku, jest zanieczyszczona skóra. Nikt nie lubi zmagać się z niedoskonałościami, szczególnie w dniu ślubu, kiedy nawet gruba warstwa makijażu może nie podołać zadaniu, dlatego tak ważne jest, by już rok lub chociaż kilka miesięcy przed wydarzeniem zadbać o oczyszczenie cery. Najskuteczniejsze są tutaj preparaty działające od środka, jak na przykład te zawierające cynk, witaminy A oraz te z grupy B. Sprawdzi się tu też srebro koloidalne, które posiada właściwości antybakteryjne oraz gojące, a także krople z witaminą A.

Oczywiście idealnie jest, jeśli wszystkie stosowane przez nas preparaty są pochodzenia naturalnego. Wtedy mamy większą pewność, że nie uczulą nas one tuż przed ślubem i nie będziemy musieli martwić się dodatkowym leczeniem.