Białe

Dieta przedślubna

Ceremonia ślubna i wesele zawsze wiąże się ze stresem związanym z dbałością o wygląd i o każdy szczegół wystroju, dlatego każdy marzy o tym, by wszystko było przygotowane idealnie. Również nasze ciało wymaga odpowiedniego przygotowania, nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. W związku z tym warto już jakiś czas przed ślubem zacząć stosować różnego rodzaju maseczki, balsamy i peelingi. Nie zaszkodzi także udać się w celach relaksacyjnych na masaż i inne zabiegi do salonu kosmetycznego, ponieważ jest to w stanie przynieść naprawdę znakomite efekty poprzez poprawę krążenia, co przekłada się na ładniejszy, zdrowy koloryt skóry oraz sprawniejszy metabolizm.

Nie można również zapominać o wewnętrznych metodach „upiększających”. Ważna jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta, która z jednej strony zapewni zgrabną figurę i płaski brzuch, z drugiej poprawi samopoczucie. W celu zgubienia kilku zbędnych kilogramów warto zastosować dietę bogatą w warzywa i owoce, która przyspieszy perystaltykę jelit za sprawą dużej zawartości błonnika oraz zapewni nam należytą dawkę witamin. Dodatkowo trzeba pamiętać o piciu dużej ilości wody, ponieważ odpowiednie nawodnienie sprawi, że pozbędziemy się nieatrakcyjnej opuchlizny, która zawsze dodaje kilku kilogramów. Uzupełnianie płynów jest ważne szczególnie podczas uprawiania sportu, towarzyszącego zwykle odchudzaniu. Zdarza się, że ktoś nie przepada za warzywami i owocami. W takiej sytuacji spożywanie ich bywa koszmarem, co dodatkowo może zwiększać stres przed ślubem. Wtedy warto sięgnąć po prostu po preparaty z błonnikiem. Usprawniają one pracę przewodu pokarmowego i powodują, że podczas posiłku szybciej odczuwamy sytość. Apetyt można zmniejszyć również stosując chitosan oraz chrom, które sprawiają, że szybciej się najadamy i wolniej robimy się godni, a dodatkowo nie pozwalają na wchłanianie tłuszczu z pożywienia.

Dieta przed ślubem powinna także uwzględniać wszystko, co sprawi, że będziemy lepiej się czuć. Ważne jest przede wszystkim, by pozbyć się kłopotliwych wzdęć oraz zaburzeń wypróżniania. Niestety, są to bardzo częste objawy stresu i pośpiechu, które przecież towarzyszą przygotowaniom do tego wyjątkowego wydarzenia. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba między innymi zaprzestać na jakiś czas przed uroczystością spożywania warzyw strączkowych, kapustnych oraz produktów mlecznych. Ponadto warto stosować preparaty zawierające enzymy trawienne. Pomagają one wchłaniać białka, tłuszcze i węglowodany, elidują zgagę, wzdęcia i niestrawność, za sprawą czego poprawiają samopoczucie. Zmęczony wygląd wynikać może z problemów ze snem oraz z przepracowania i stresu. Pierwszą przyczynę można zwalczyć za pomocą suplementów diety L – Tryptofanem oraz melatoniną. Poprawią one jakość snu i uregulują zegar biologiczny. Nerwowość i stres, które z czasem stają się powodem wycieńczenia, można łagodzić suplementami o działaniu kojącym umysł, zmniejszającym napięcie i poprawiającym samopoczucie. Właściwości takie posiada chociażby L – Teanina, ashwagandha, magnez czy kurkuma. Takie zwalczenie stresu i zmęczenia z pewnością przełoży się na bardziej wypoczęty i zdrowy wygląd, a nasza skóra w dzień ślubu będzie wyglądać promiennie i młodo. Oprócz tego niezwykle skuteczne jest stosowanie suplementów z witaminami i minerałami, które wspomogą wszystkie funkcje organizmu i upiększą skórę, włosy oraz paznokcie, przy czym warto pamiętać o witaminach z grupy B, które mają naprawdę szerokie zastosowanie, zarówno w kwestii samopoczucia, jak i wyglądu.

Dieta rozpoczęta już jakiś czas przed ślubem w dużej mierze przyczyni się do tego, że w ten dzień będziemy czuć się komfortowo i pięknie, zamiast myśleć o swoich problemach zdrowotnych, takich jak niestrawność czy dolegliwości skórne. Poza tym sprawi, że sylwetka będzie wyglądać lepiej w każdym, nawet mocno dopasowanym stroju.